Yangın Kapısı İmalatı

heading

Yangın kapısı, yangın felaketi sırasında kaçış için kritik öneme sahip olan kapılardır. Yangın kapıları, yangına dayanıklı olduğu için bu kapının ardında yangın sırasında doğal yaşam alanı oluşmaktadır. Yani yangın kapısı sayesinde yangının etkisi yangın merdivenlerine sıçramamaktadır. Böylece yangından kaçan kişiler zehirli dumana maruz kalmamaktadır.

Yangın kapısı konusunda yönetmelik mevcuttur. Bu yönetmeliğe uygun bir şekilde belirlenen standart donanımlara sahip yangın kapıları kullanılmalıdır. Yangın kapısı imalatı konusunda birçok firma hizmet vermektedir. Yangın kapısı imalatı konusunda hizmet veren firma sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Yangın kapısı imalatı yaparken oldukça dikkatli olunmalıdır. Yangın kapısı üretilirken kullanılan malzeme mutlaka yüksek ısıya dayanıklı ve ısıya maruz kaldığında genleşen malzemeler olmalıdır. Yangın kapısı imalatı konusunda kapılara konulacak kilitler ve boya konusu da önemlidir. Projeye uygun olarak üretilen yangın kapıları ısıya dayanıklı toz boyalar ile üretilmelidir. Renk konusu kullanıcının isteğine kalmış bir konudur. Ayrıca yangın kapısının alüminyum ya da cam kullanılarak üretilmesi de yine kullanıcının belirleyeceği bir konudur. Yangın kapısı imalatı yaparken ölçülere uygun bir şekilde imalat gerçekleştirilmelidir. En küçük bir hesaplama hatası bile can güvenliğini tehdit edecek sonuçlar doğurabilmektedir.

Yangın kapısı imalatı yapan onlarca firma arasından belirlediğiniz bütçeye uygun olanı tercih edebilirsiniz. Bunu yaparken teknik ayrıntılara, malzeme kalitesine mutlaka dikkat etmelisiniz. Yardımcı ekipman ve montajın yapılması konusuna da maksimum özen gösterilmelidir.