Yangın Kapısı İmalatı

heading

Yangın Kapısı İmalatı

Fazla düşünmesek de yangın, hayatımızda büyük bir yere sahiptir. Doğal afetlerden korunma yolları henüz ilkokuldayken bize öğretilir. Belki hayatımız boyunca hiçbir zaman yangın içerisinde kalmayacağız ama bu bilgiler böyle bir durumda karşı karşıya kalırsak can güvenliğimizi sağlayacaktır.

Yangın esnasında, yangından kaçış konusunda 2 temel unsur vardır. Bunlardan en önemlisi yangın kapısıdır. Yangın kapısı imalatı, dikkat ve bilgi içeren bir konudur. Yangın kapısı imalatı sırasında kullanılan malzemelerin kaliteli ve dayanıklı oluşu, yangın esnasında yangın merdivenine kolayca ulaşmamızı sağlayacaktır.

İnsanların yaşadığı konutlarda yangın kapısı, yangın merdiveni ve yangın söndürme aletleri bulunması zorunludur. Bunların herhangi birinin yokluğunda can güvenliğimiz tehlikeye girer. Örneğin yangın kapısı yeterince kaliteli değilse eğer yangın merdivenine ulaşım imkansız hale gelir.

Biz bu sorundan yola çıkarak yangın kapısı imalatını standartlara uygun üretiyoruz. Yangın kapısı imalatı sırasında kullanılan malzemeler tamamen dayanıklılık testlerinden onay alan malzemelerdir. Yangın kapısı imalatı, istenilen modele göre yapılmaktadır. Tek kanatlı yangın kapıları veya çift kanatlı yangın kapıları mevcuttur. Özel olarak tasarlanan bu yangın kapıları, yangın kapısı imalatı yapılırken bir çok dayanıklılık testinden geçip sizlere sunulmaktadır. Menteşesinden kapı koluna kadar ısıya dayanıklı ve duman geçirmeyen yangın kapıları üretmekteyiz. Cam bölmeli yangın kapıları da yüksek ısıya dayanıklı cam kullanılarak üretilir. Aynı şekilde ahşap görünüme sahip yangın kapısı imalatı yaparken bütün bunlar göz önünde alınmaktadır.

Yangın kapısı imalatı detaylı bir iştir. Sahta firmaların çoğu malzemeden çalarak daha ucuz bir fiyata bu kapıların imalatını yapsalar da, bu firmalar can güvenliği bakımından tehlikelidir. Estetik olarak istenilen renkte ve istenilen modelde yangın kapısı imalatı yapmaktayız. Yangın kapısı imalatı yaparken genişlik ve yükseklik sizin tercihinizdir. Biz 2 metreden küçük yangın kapıları ve 80 santimetreden dar yangın kapıları üretimini doğru bulmuyoruz. Yangın kapısı imalatından bu genişliklerden büyük bir kapı almanız, yangın esnasında kapıdan geçişinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca yangın kapıları ısıya minimum 60 dakika dayanabilme kapasitesine sahiptir. Bütün bunları göz önüne alarak yangın kapısı imalatını gerçekleştiriyoruz.