Ucuz Yangın Kapısı

heading

Ucuz yangın kapısı

 

            Yangın, eğer gerekli önlemler alınmazsa, ya da alınan önlemler kalite standartlarına uygun değilse, çok vahim sonuçlara sebep olabilir. Bu kayıpların telafisi mümkün değildir.

 

            Binanın genel durumuna, ihtiyaca ve sizin isteklerinize yönelik, aynı zamanda da standartlara uygun yangın kapıları imalatı mümkündür. Bu tür fabrikada imal ettiğimiz yangın kapılarımızda, hem can güvenliğiniz sağlanmış hem de kayıplarınızın olabildiğince önüne geçilmiş olacaktır. Yangın kapıları imalatında, standartlara uygunluk açısından belirli kurallar vardır. Peki, ucuz yangın kapıları standartlara uygun mu? Bunun denetlenmesi ve kontrol edilmesi çok önemlidir.

 

            Yangın kapıları özel duman geçirmeyen contalar, yanmaz maddelerden yapılan ve ısı bariyeri görevi gören iç dolgular, kapı altı giyotinleri gibi önemli ve olması şart olan malzemelerden yapılır. Eğer bu malzemeler kaliteli değil ise, görevini yerine getiremez ve yangın kapısı hiçbir işe yaramaz. Bu yüzden de standartların altında olan, ucuz yangın kapıları yaptırılırken bir kez daha düşünülmelidir. Yaptıracağımız yangın kapılarının TSEK belgesi olduğundan, TSE 1263 ve TSE 4065 kalite standartlarına uygunluğundan, emin olunmalıdır. Unutmayalım ki ucuz yangın kapısı eğer standartlara uygun değil ise, can ve mal kayıplarına sebep olacaktır.

 

            Piyasada standartlara uygun ve belli fiyatlardaki yangın kapılarında, bizim en çok önem verdiğimiz şey kalitedir. Yangın kapılarının kalite kontrol denetiminden geçtiğinden ve garanti belgelerinin olduğundan emin olmanız gereklidir. Yangın kapılarında yangına dayanıklılık süresi 60 dakika ve 120 dakika olarak iki çeşit yangın kapısı vardır. Bunların arasında da fiyat farkı vardır. Bu özelliği bilmeniz fiyat karşılaştırması yaparken, doğru karar vermenizi sağlayacaktır.

 

            Bazı müteahhit firmalar, anlaşma yaptıkları yangın kapısı imalatçıları ile, kaliteden önce fiyat konuşarak ucuz yangın kapısı yaptırabilmek için, yapılabilecek en büyük yanlışı yapmaktadırlar. Belki farkında olmadan yapılan bu yanlış, farkında olunmama lüksüne sahip değildir. Çünkü söz konusu olan, bizim ve sevdiklerimizin hayatıdır.

 

            Sonuç olarak yangın kapısı yaptırılırken ucuz yangın kapısı yerine standartlara uygun, güvenilir ve uluslar arası sertifikalı, yangın kapıları yaptırmak önemlidir. Tabi ki fiyat araştırması yapılmalıdır. Ama güvenliğinden emin olunarak.